a a a
  • polski
  • english
  • rosyjska
  • ukraińska

P

Pasieka Małgorzata, Klingborn Susanne. Polsko-niemiecki tandem językowy. Wskazówki i zadania dla początkujących, Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe ATUT, Wrocław 2005.
Obie części książki - teoretyczna i zadaniowa - zostały opracowane w dwóch wersjach językowych, tj. polskiej i niemieckiej. Zadania adresowane są przede wszystkim do studenttów początkujących, chociaż w sposób bardziej twórczy mogą do nich podejść także osoby zaawansowane językowo. Tematy zadań mieszczą się zasadniczo w polach tematycznych charakterystycznych dla tego poziomu nauczania.
Pasieka Małgorzata, Krajewski Grzegorz, Klingborn Susanne. Tandem językowy. Teoria i praktyka na przykładzie polsko-niemiecki., Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 2003.
Książka składa się z dwóch części: teoretycznej - z omówieniem historii i najważniejszych założeń teoretycznych tandemu językowego - oraz praktycznej, tj. zbiorem zadań tandemowych dla grup polsko-niemieckich. Jest to pierwsza książka zajmująca się problematyką tandemu językowego w Polsce.
Pasieka Małgorzata. Język polski dla cudzoziemców. Ćwiczenia dla początkujących, Wydawnictwo Uniwersytetu wrocławskiego, Wrocław 2001.
Jest to zbiór ćwiczeń gramatycznych przeznaczonych przede wszystkim dla studentów rozpoczynających naukę języka polskiego. Dobór problemów gramatycznych i słownictwa oparty jest zarówno na programie krakowskim pod red. Wł. Miodunki, jak i na najczęściej używanych podręcznikach na tym poziomie JPJO. W przygotowanym zbiorze większość stanowią ćwiczenia strukturalne lub wyboru, co pozwala zweryfikować zarówno sprawność produktywną, jak i receptywną w zakresie znajomości gramatyki.
Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Kliknij, aby nie pokazywać więcej tego komunikatu.