a a a
  • polski
  • english
  • rosyjska
  • ukraińska

Nasz zespół

Większość lektorów zatrudnionych w Szkole to pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej, posiadający wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego, zdobywane w kraju i na wielu uniwersytetach zagranicznych. Lektorzy związani ze Szkołą są przygotowani do prowadzenia zajęć w wielokulturowych i wielonarodowych grupach, co wymaga nie tylko świetnego warsztatu metodycznego, ale również dobrego przygotowania pedagogicznego. Doświadczenie w pracy z takimi grupami lektorzy zdobywali, prowadząc między innymi kurs dla imigrantów „Integracja przez język. INTI”. Kurs ten był realizowany w ramach unijnego projektu, mającego na celu wypracowanie wspólnego dla całej Europy modelu kursów językowych dla imigrantów. Wykłady towarzyszące kursom językowym prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz innych specjalistów z określonych dziedzin.  Lektorzy związani ze Szkołą są również autorami podręczników do nauczania języka polskiego i licznych artykułów poświęconych metydotyce nauczania języka polskiego jako obcego. (Patrz: Nasze książki)

Dyrektor Szkoły - prof. dr hab. Anna Dąbrowska http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/anna-dabrowska

Wicedyrektor Szkoły - mgr Urszula Dobesz http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/urszula-dobesz

mgr Diana Górska-Lewińska http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/diana-gorska-lewinska

mgr Aleksandra Kołodziej


Lektorzy Szkoły:

Piotr Czekaniak
Marta Gołębiowska http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/marta-golebiowska
Monika Gworys
Marcin Jura http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/marcin-jura
Agata Kaszewska https://uni.wroc.pl/en/search-for-employees/employee/?p_id=594659
Dorota Król-Łapiak
Magdalena Krzyżostaniak https://ifr.uni.wroc.pl/pl/nasz-instytut/pracownicy/dr-magdalena-krzyzostaniak
Piotr Lewiński http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/piotr-h.-lewinski
Agnieszka Majewska http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/agnieszka-majewska
Nina Matyba
Anna Mądrecka http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/anna-madrecka
Magłorzata Pasieka http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/malgorzata-pasieka
Daria Prokop http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/daria-prokop
Anna Rogala http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/anna-rogala
Aleksandra Skowronek
Patrycja Sozańska
Marta Śleziak http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/marta-sleziak


Stali współpracownicy:


dr Anna Burzyńska-Kamieniecka http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/anna-burzynska-kamieniecka
mgr Marta Jaroszewicz
dr hab. Anna Majewska-Tworek http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/anna-majewska-tworek
dr Anna Żurek http://www.ifp.uni.wroc.pl/pracownik/anna-zurek


Wykładowcy na Letnich kursach
dr Kamila Augustyn
dr hab.Rafał Augustyn
Klaus Bachmann
prof. dr hab. Sybill Bidwell
prof. dr hab.Sławomir Bobowski
prof. dr hab. Anna Dąbrowska
dr hab.Piotr Lewiński
Bente Kahan
dr hab. Dorota Michułka
dr Tobiasz Papuczys
prof. dr hab.Marcin Wodziński
prof. dr hab.Maria Zduniak

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Kliknij, aby nie pokazywać więcej tego komunikatu.