Uczę języka polskiego - pomagam Ukrainie!

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców, działająca od blisko 50 lat na Wydziale Filologicznym, zgromadziła ponad 140 wolontariuszy pod hasłem: Uczę języka polskiego - pomagam Ukrainie!

Wolontariusze odbyli szkolenia metodyczne dotyczące nauczania języka polskiego jako obcego dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzili je doświadczeni lektorzy naszej Szkoły oraz pracownicy Zakładu Językoznawstwa Stosowanego IFP UWr.

W tym momencie nie przyjmujemy więcej zgłoszeń. Wolontariusze są sukcesywnie rozsyłani do różnych instytucji lub osób potrzebujących wsparcia językowego.

Prace koordynuje dyrektor Szkoły, dr hab. Anna Żurek.

Solidarna z Ukrainą

Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców